CEPHE SİSTEMLERİ

TEMA KONDENS KANALLI KAPAKLI CEPHE SİSTEMİ

50mm. kesit derinliğine sahip olup düşeyde kullanılan kondens kanallı profil sayesinde su tahliyesini sağlar. Yatay kayıt olarak kullanılan profillerde ise istenildiği zaman sökülüp takılabilerek kolay montaj imkanına sahiptir. Ayrıca sistemin kolay işçilik ve ekonomik olma özelliği bulunmaktadır. Sistem az aksesuar, kolay montaj, hızlı imalat özelliğine sahiptir. Kapaklı-silikon-yarı kapaklı dışa açılır vasistas kanat ve açılabilir kanat özellikleri bulunmaktadır. Uygalanabilir cam kalınlığı min. 8mm. max. 32mm. aralığındadır.

KLİNKER SİSTEM

Yüksek kalitede kil ürünlerinin şekillendirilip pişirmesi ile elde edilmiştir. Argeton cephe malzemeleri birçok Avrupa ülkesinde kendini kanıtlamıştır. Argeton malzemeler kolay yanmaz, tutuşmaz, solmaz, kabarmaz ve kendi içinde su tahliyesi yaptığı için temizlenip estetik görünümünü korur ve böylece herhangi bir bakım gerektirmez.

Mekanik askılı sistem alüminyum alt konstrüksiyon malzemeleri ile monte edilmek suretiyle uygulanan ekonomik ve güvenilir bir sistemdir.

KANALLI ZİKOV SİSTEM

Seramik cephe kaplama sistemi; Yapılarda sağır kısımlarında taşıyıcı alüminyum konstrüksiyonla birlikte uygulanır. Seramik cephe kaplama sistemi Yüksek aşınma ve darbe dayanımı, düşük su emme özelliği, leke tutmaması, kolay monte edilebilmesi, dış hava şartlarına dayanıklı olması, çok sayıda renk ve ebat seçeneğine sahip olması gibi özelliklerinden dolayı iç ve dış cephelerde tercih edilen malzemelerdendir Gizli klipsli (kanallı zikov) sistemde Seramikler, arka yüzeylerine dört noktadan açılan kırlangıç kanallara takılan alüminyum klipsler yardımıyla taşıyıcı konstrüksiyona monte edilir. Seramik cephe kaplama sistemi ayrıca sistem içerisinde devamlı hava sirkilasyonu olması nedeniyle binada rutubet oluşumuna izin vermez. Seramik cephe kaplama sistemi yapı cephelerine ankrajlarla tespit edilen taşıyıcı profiller, özel olarak imal edilmiş panel tutucuları ile asılıyor. Düşey derzlere gerektiğinde fuga profili yerleştirilerek cephe bütünlüğü sağlanıyor. Yatayda paneller arasında oluşan derz boşlukları cephenin arkasında doğal havalandırmaya olanak sağlıyor.

Öz Işık Alüminyum 40  yıldan bu yana bu yana, geliştirdiği öncü ve yenilikçi  iç ve dış cephe çözümleriyle geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesinde büyük rol oynuyor.  Alüminyum kapı, pencere, cephe ve küpeşte sistemleri, alüminyum kompozit panel, PVC kapı ve pencere sistemleri, panjur sistemleri ve makina, aydınlatma, asansör vb. sektörlerinin ihtiyacı olan çeşitli şekil ve büyüklükte sanayi profilleri ve standart kesitli profiller üretiyor.

Neden Alüminyum?

Alüminyum yerkabuğunda demirden sonra bulunan en bol metaldir.Doğada genellikle Boksit cevheri halinde bulunur,Oksidasyona karşı çok iyi dirence sahiptir,bu üstün direnci sayesinde Endüstrinin pek çok kolunda Milyonlarca farklı ürün yapımında kullanılmaktadır.Alüminyum hafiflik,yüksek dayanım,yüzey kaplamadan (Eloksal ve Boya)sonra görselik ve kolay tasarım yapımından dolayı yaşamımızın her alanına yayılmıştır.

Doğa dostu!

Alüminyum dünyamızda sonsuz geri dönüşüme sahip olduğu için ve geri dönüşümünde kalite kaybı olmadığı % 100 geri dönüştürülebilir olduğu anlamına gelir.Uzun ömürlü ,düşük bakım, iyi geri dönüştürülebilirlik ve düşük ağırlık (taşıma ) gibi sebeplerden dolayı Alüminyum son derece ekolojik denge oluşturmaktadır çevreye.

Geri dönüşüm!
Alüminyumun hurdalardan geri kazanımıdır,geri kazanım işlemi basitçe alüminyum metalin tekrar eritilmesi esasına dayanır.Bu yöntem en ekonomik yöntemdir ve yaklaşık % 5 civarında bir fire ile üretim gerçekleşir.Maliyetide Boksitten elde edilen Alüminyumun % 5 ine yaklaşık tekamül eder.