Öz Işık Alüminyum

Firmamız alüminyum sektöründe 40 yılı aşan bilgi ve birikimi ile kalitesini artıran, çeşitli ürün seçenekleri, uzman ekibi ile kullanışlı uzun ömürlü çözümler sunarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.
 
1979 yılından bu yana alüminyum sektöründe kalitesinden ödün vermeyen Öz Işık Alüminyum yaptığı çalışmalarla alüminyum kullanımının yaygın olduğu bu sektörde daha güvenilir alüminyum serilerini sizlerin beğenisine ve hizmetine sunmaktadır.
 

Bu anlamda kalite politikamız;

Müşteri istek ve beklentilerinin,
– Zamanında
– Güvenilir kalitede
– Kalite ile orantılı fiyatlarla
– Sürekli olarak karşılamaktır.

Temel İlkelerimiz;

  • Portföyümüzdeki ürünlerin kalitesi ile müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak ve arttırmaktır.
  • Şirketimizin başarısını etkileyen tüm süreçleri sürekli olarak iyileştirmek
  • Sürekli eğitim yolu ile çalışanlarımızın bireysel gelişimlerini ve katkılarını arttırmak
  • Çalışanlarımızın yüksek motivasyonunu ve sürekli gelişimini sağlayacak ortamı oluşturmak
  • Kalite ve hizmet açısından sektöründe lider bir kuruluş olmak
  • Ortak çalışmalar yapılabilecek onaylı tedarikçiler sağlamak
  • Çevre ve toplum menfaatlerini korumak ve gerekli mevzuatlara uymak
  • Tüm kaynakları verimli kullanmaktır.
 

Öz Işık Alüminyum 40  yıldan bu yana bu yana, geliştirdiği öncü ve yenilikçi  iç ve dış cephe çözümleriyle geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesinde büyük rol oynuyor.  Alüminyum kapı, pencere, cephe ve küpeşte sistemleri, alüminyum kompozit panel, PVC kapı ve pencere sistemleri, panjur sistemleri ve makina, aydınlatma, asansör vb. sektörlerinin ihtiyacı olan çeşitli şekil ve büyüklükte sanayi profilleri ve standart kesitli profiller üretiyor.

Neden Alüminyum?

Alüminyum yerkabuğunda demirden sonra bulunan en bol metaldir.Doğada genellikle Boksit cevheri halinde bulunur,Oksidasyona karşı çok iyi dirence sahiptir,bu üstün direnci sayesinde Endüstrinin pek çok kolunda Milyonlarca farklı ürün yapımında kullanılmaktadır.Alüminyum hafiflik,yüksek dayanım,yüzey kaplamadan (Eloksal ve Boya)sonra görselik ve kolay tasarım yapımından dolayı yaşamımızın her alanına yayılmıştır.

Doğa dostu!

Alüminyum dünyamızda sonsuz geri dönüşüme sahip olduğu için ve geri dönüşümünde kalite kaybı olmadığı % 100 geri dönüştürülebilir olduğu anlamına gelir.Uzun ömürlü ,düşük bakım, iyi geri dönüştürülebilirlik ve düşük ağırlık (taşıma ) gibi sebeplerden dolayı Alüminyum son derece ekolojik denge oluşturmaktadır çevreye.

Geri dönüşüm!
Alüminyumun hurdalardan geri kazanımıdır,geri kazanım işlemi basitçe alüminyum metalin tekrar eritilmesi esasına dayanır.Bu yöntem en ekonomik yöntemdir ve yaklaşık % 5 civarında bir fire ile üretim gerçekleşir.Maliyetide Boksitten elde edilen Alüminyumun % 5 ine yaklaşık tekamül eder.