Ürünlerimiz

ALU VERTU Havuz Kapama Sistemleri

Havuz Kapama
Açık alanda havuzu bulunan ve havuzunu sadece mevsimsel sınırlamalarla değil 12 ay boyunca kullanmak isteyenler için havuz kapama işlemi son derece etkili bir çözüm olacaktır. Havuzunuzu 12 ay boyunca kullanma fırsatını yakalayabileceksiniz. Ayrıca çocukların ve hayvanların havuza düşmesini engelleyecek sistemlerdir. Havuz kapama sistemi olarak teleskobik havuz kapatma işlemini seçmeniz bahçe estetiğinizi bozmadan ve inşaatla uğraşmanıza gerek kalmadan hızlı, kolay ve güvenilir bir biçimde kapatabilirsiniz. Böylece sadece yaz aylarında değil, kış ayları boyunca da havuzunuzun keyfini sürebilirsiniz.

Havuz Kapama Sistemlerinin Kullanım Alanları ve Özellikleri
Havuzların dış faktörlerden korunmasını sağlarken aynı zamanda güvenliğini de sağlayan bu sistemin kullanım alanları havuzlardır. Havuzun büyük yada küçük olması fark etmeksizin tüm havuzlarda uygulanabilen bu sistem havuzun temizliğine de çok büyük katkılar sağlar. Böcek, yaprak gibi faktörlerin havuza düşmesine engel olur. Havuzun üst kısmını örttüğü için de koruma sağlar. Bu yüzden de havuzun temizliği daha kolay ve rahat biçimde gerçekleşir.

Ayrıca havuz kapama işlemi sayesinde havuzun etrafına fitness aletleri konulabilir hem yüzme hem de fitness aletleri kullanılabilir. Ayrıca havuz kapama sistemlerinin estetik yapıya sahip olmaları da havuzunuza ayrı bir ışık ve güzellik katabilir.

Havuz kapama sistemlerinin avantajları aşağıda sıralanmıştır.

Havuz Kapama

Kolaylıkla aşılıp kapatabilen sistemlerdir. Yapım malzemesi alüminyum olup, cam ve polikarbonat kaplama malzemesiyle beraber kullanılmaktadır.
Her iki türü de mevcuttur hem manuel hem de otomatik olarak kullanılabilirler.
Oldukça kısa bir zamanda güvenli bir şekilde iç mekân haline dönüşen havuz, açık havuza dönüşebilir.
Hava ve ısı geçirme özellikleri yoktur.
Açılır kapanır havuz kapama sistemleri genellikle taşıyıcı konstrüksiyonu yüksek dirençli alüminyum alaşımdan özel kalıplardan imal edilirler.
Tekerlekler çift rulmanlıdır. Yapıldıkları polyamid esaslı malzemeden yapıldıklarından aşınmaz, ses yapmaz ve bozulmaz.
Teknolojik taşıma elemanları nedeniyle kapalı havuz sisteminin geçebileceği açıklıklar 35 mye kadar çıkar.
Motora eklenen akıllı sürücüler ile hareket hızı, durma noktası ve remote kontrol gibi birçok seçenekler de eklenebilme özelliklerine sahiptirler.
Havuzunuzun 12 ay boyunca keyfini sürmeye devam edin.